تست نفوذ فرآیند آزمایش یک سیستم کامپیوتری، شبکه یا برنامه کاربردی وب برای شناسایی و رفع آسیب‌پذیری‌های امنیتی است که می‌توانند توسط مهاجمان مورد سوء استفاده قرار گیرند. به عبارت دیگر، این یک حمله شبیه سازی شده به یک سیستم است تا ببینیم آیا می توان امنیت آن را نقض کرد و در نهایت دریابیم چگونه می توان آن را ایمن کرد.

تست نفوذ یک عنصر ضروری از یک برنامه جامع امنیت سایبری است. در اینجا دلایلی متعددی وجود دارد که نشان می دهد سازمان شما به تست نفوذ نیاز دارد:

 • شناسایی نقاط ضعف و آسیب پذیر

  تست نفوذ می‌تواند ضعف‌ها و آسیب‌پذیری‌های امنیتی را کشف کند که بدون انجام تست مورد توجه قرار نمی‌گیرند. این فرایند کمک می کند تا نقاط ضعف امنیتی در محیط امنیتی، سیستم عامل ها، برنامه ها و پایگاه های داده شناسایی شوند که مهاجم می تواند از آنها سوء استفاده کند.

  looking for vulnerability
  Malware abstract concept vector illustration. Malicious software, computer virus, malware program, spyware development, online antivirus security and protection, cyber attack abstract metaphor.
  • اجتناب از نقض امنیت

  تست نفوذ می‌تواند با رفع آسیب‌پذیری‌ها و نقاط ضعف قبل از سوء استفاده توسط هکرها، به جلوگیری از نقض‌های امنیتی کمک کند. این تست می تواند از هک پرهزینه داده ها، از دست دادن شهرت، مسئولیت های قانونی و مالی و سایر اثرات منفی هک داده ها جلوگیری کند.

  4944103
  avoiding security breaches
  • رعایت استانداردهای انطباق

  بسیاری از استانداردهای نظارتی نیاز به آزمایش نفوذ به عنوان بخشی از انطباق دارند. رعایت الزامات انطباق می تواند به ایمن سازی داده های شما کمک کند و اطمینان حاصل کند که سازمان شما از عواقب قانونی و مالی آن جلوگیری می کند.

  compliance
  compliance
  • ارائه یک رویکرد فعال در امنیت

  تست نفوذ به سازمان‌ها کمک می‌کند تا رویکردی فعالانه ای برای برنامه‌های امنیتی خود در شناسایی نقاط ضعف بالقوه، پیش از بهره‌برداری از آنها اتخاذ کنند. این رویکرد همچنین می تواند به کاهش خطر رخنه ناشی از حملات سایبری رایج کمک کند.

  security
  security
  • تشویق بهترین شیوه های امنیتی

  تست نفوذ می‌تواند بهترین شیوه‌های امنیتی را با برجسته کردن مناطق آسیب‌پذیر شبکه یا سیستم مشخص کند. این اطلاعات می تواند برای بهبود سیاست های امنیتی، رویه ها و ابتکارات آموزشی مورد استفاده قرار گیرد.

  Best security method
  Best security method Personal data protection isometric icon with cloud key shield on white background vector illustration

  در پایان می توان نتیجه گرفت که تست نفوذ جنبه ضروری یک برنامه جامع امنیت سایبری است. این تست می تواند به شناسایی نقاط ضعف امنیتی و آسیب پذیری هایی که مهاجم می تواند از آنها سوء استفاده کند، جلوگیری از نقض امنیت، رعایت استانداردهای انطباق، ارائه امنیت پیشگیرانه و تشویق بهترین شیوه های امنیتی کمک می کند.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *